Természetvédelem - Hírek 2016-10-10

Vándorfüzike Hortobágy térségében!

 

A hazánkban védett vándorfüzike (Phylloscopus inornatus) apró termetű énekesmadár. Elterjedési területe Észak-Szibéria és a Himalája északi része közé tehető, hazánkban ritka kóborlóként tartjuk számon.

Az utóbbi napokban, hetekben mind több helyről észlelik e faj jelenlétét az ország területéről. Hortobágy térségében első alkalommal szeptember 24-én, a Hortobágyi-halastavaknál található Madárvártán fogtak egy fiatal példányt, majd 28-án egy újabb egyed került kézre a madárgyűrűző állomáson. Azóta több alkalommal is észlelték egy-egy példány jelenlétét Hortobágy környékén, illetve a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság területén.

 

Vándorfüzike (Phylloscopus inornatus) – Széles Tamás fotója

 

 

Nyomtatás
Érdekes tartalmak
Szállás - étkezés

Hortobágy és környéke.

Tudj meg többet
Csomagajánlatok

Utazási irodák számára...

Tudj meg többet
Tájékozódj!

Térképek, hasznos tudnivalók...

Tudj meg többet
Járműbérlés

Kerékpár, szekér, motorcsónak...

Tudj meg többet
Készült az Európai Unió és az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával. Magyarország Kormánya. Befektetés a Jövőbe. Széchenyi 2020 Készült az Európai Unió és az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával. Magyarország Kormánya. Befektetés a Jövőbe. Széchenyi 2020
Bezár