Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság

Átadtuk a „Tisz(t)a jó Tisza-tó” rajzpályázat nyerteseinek a díjakat

Október 23-25. között zajlott az első Darufesztivál a Hortobágyon, mely nagyon jó hangulatban telt, és megerősítette a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság kollégáit abban, hogy folytatni, sőt hagyománnyá kell tenni ezt az ünnepséget, mely hű vándoraink, a darvak előtt tiszteleg.

A Darufesztivál szombati programjai közt szerepelt az ugyancsak első alkalommal meghirdetett „Tisz(t)a jó Tisza-tó” című rajzpályázat díjátadó ünnepsége is, melyet a gyerekek már nagyon vártak. A négy kategóriában kiírt pályázatra 329 szebbnél-szebb alkotás érkezett be 53 intézmény óvodásaitól és iskolásaitól. A beérkezett művekből a szakmai zsűri 30 rajzot emelt ki az óvodások, az általános iskola alsósok és felsősök, illetve a középiskolások kategóriájában. A szoros mezőny miatt a 12 díjazott mellett 18 különdíjat is kiosztottunk a gyerekek között. A helyezettek és különdíjasok a következők:

Óvodások:

Bálint László                         Bárczay Anna Városi Óvoda, Téglás I. helyezett

Bereczki Márk                       Hortobágyi Nyitnikék Óvoda, Hortobágy II. helyezett

Bobik Csenge                       Bárczay Anna Városi Óvoda, Téglás III. helyezett

Salamon Lea                        Simonyi úti Óvoda, Debrecen Különdíj

Nobik Klaudia                       Tiszavirág Óvoda és Bölcsőde, Fegyvernek Különdíj

Rezes Nikolett                      Bárczay Anna Városi Óvoda, Téglás Különdíj

Nagy Dóra Viktória,             Hortobágyi Nyitnikék Óvoda, Hortobágy Különdíj

Szabó Anna,

Kányási Gergő,

Rácz Miklós Gyula

Nagy Dóra Viktória,             Hortobágyi Nyitnikék Óvoda, Hortobágy Különdíj

Szabó Anna

Bálint László óvodás I. hely

Bálint László rajza (óvoda I. helyezett)

Általános iskola alsó tagozat

Ötvös Pálma                          Debreceni Benedek Elek Általános Iskola, Debrecen                 I. helyezett

Farkas Gergő                        Kiskörei Vásárhelyi Pál Általános Iskola, Kisköre                        II. helyezett

Janik Hanna                          Újfehértói Általános Iskola és AMI                                                   III. helyezet

                                                 Erkel Ferenc Tagintézménye, Újfehértó

Logó Gréta Zsuzsa               Sükösdi Általános Iskola, Sükösd                                                  Különdíj

Pazonyi Petra                        Debreceni Benedek Elek Általános Iskola, Debrecen                 Különdíj

Vincze Leila                           Füzesabonyi Remenyik Zsigmond Középiskola,                          Különdíj

                                                 Általános Iskola és AMI Teleki Blanka Tagiskolája,

                                                 Füzesabony

Bella Richárd                        Szajoli Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Szajol                            Különdíj

Kovács Eszter                       Vénkerti Általános Iskola és AMI, Debrecen                                  Különdíj

Ötvös Pálma alsó tagozat I. hely

Ötvös Pálma rajza (alsó tagozat I. helyezett)

Általános iskola felső tagozat

Gonda Natália                      Földesi Karácsony Sándor Általános Iskola és AMI,                    I. helyezett

                                                Földes

Kovács Dorina                     Fekete István Általános Iskola, Tiszacsege                                    II. helyezett

Sándor Ákos                         Vámospércsi Mátyás Király Általános Iskola és AMI,                   III. helyezett

                                                Vámospércs

Hamar Csenge                    Szajoli Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Szajol                            Különdíj

Deák Dóra                            Hajdú-Bihar-Megyei Általános Iskola és Kollégium,                    Különdíj

                                                Debrecen

Balázsi Andrea                    Földesi Karácsony Sándor Általános Iskola és AMI,                     Különdíj

                                                Földes

Somodi Kinga                      Kossuth Lajos Gimnázium Nagyiváni                                             Különdíj

                                                Általános Iskolája, Nagyiván

Gonda Natália felső tagozat I. hely

Gonda Natália rajza (felső tagozat I. helyezett)

Középiskola

Molnár Réka Janka             Debreceni Ady Endre Gimnázium, Debrecen                               I. helyezett

Szabó Anna                          Esze Tamás Gimnázium, Mátészalka                                             II. helyezett

Garzó Lili                               Debreceni Ady Endre Gimnázium, Debrecen                               III. helyezett

Varga Szonja                        Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium,                           Különdíj

                                                 Hajdúböszörmény

Dajka Dorottya                      Debreceni Ady Endre Gimnázium, Debrecen                              Különdíj

Szarvas Nóra                        Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari                 Különdíj

                                                 Szakképző Iskola és Kollégium, Hajdúböszörmény

Donáth Anna Sára               Debreceni Ady Endre Gimnázium, Debrecen                              Különdíj

Molnár Réka Janka középiskola I. hely

Molnár Réka Janka rajza (középiskola I. helyezett)

Ezúton is gratulálunk a helyezetteknek és köszönjük munkáikat. Mindemellett természetesen köszönet jár a felkészítő pedagógusoknak is, akiknek szintén kedveskedtünk egy kis ajándékkal az ünnepségen.

Az átadón készült fotók és díjazott alkotások hamarosan Facebook albumukban megtekinthetők lesznek, a nálunk maradó alkotások egy részét pedig a jövő év folyamán a Vízi Sétányon megtekinthetik a látogatók.

Nyomtatás

Érdekes tartalmak

Szállás - étkezés

Szállás - étkezés

Hortobágy és környéke.

Tudj meg többet
Csomagajánlatok

Csomagajánlatok

Utazási irodák számára...

Tudj meg többet
Tájékozódj!

Tájékozódj!

Térképek, hasznos tudnivalók...

Tudj meg többet
Járműbérlés

Járműbérlés

Kerékpár, szekér, motorcsónak...

Tudj meg többet

Múzeumok, kiállítások, látnivalók

Szállás, étkezés

Tanösvények, szórakozás, fürdők, programhelyszínek

Fejlesztések, projektek

Turista információ