Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság

„Ő a kedvencem, az év élőlényei közül”

alkotópályázat

 

A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság 2020 tavaszán is meghirdette alkotópályázatát, melyre bármilyen szabadon választott technikával elkészített, a pályázat témájához kötődő alkotással lehetett jelentkezni.

Négy korcsoportban hirdettük meg a pályázatot, jelentkezhettek óvodások, általános iskolai alsós és felsős diákok, valamint középiskolások is. Idén a rendkívüli helyzet ellenére, legnagyobb örömünkre sok lelkes pályázó küldte be alkotását, még a határon túlról is.  146 pályamű estében kellett döntést hoznunk. Ismét nagyon nehéz dolgunk volt, akár az előző években, mert sok szép alkotást kaptunk.

Összesen beérkezett alkotás: 146 db

  • Óvodás kategóriában: 17 db alkotás
  • Általános iskola alsós korosztály: 72 db alkotás
  • Általános iskola felsős korosztály: 56 db alkotás
  • Középiskolás korosztály: 1 db alkotás

Az alkotópályázat díjazottjai:

Óvodás korosztály:

  • I. helyezett: Kurcsics Nóra, 6 éves
  • Intézmény: Batsányi János Óvoda, Mesevár Tagóvoda
  • Felkészítő: Kurcsicsné dr. Zobolyák Ida
  • II. helyezett: Balogh Tünde, 5 éves
  • Intézmény: Erzsébetvárosi Nefelejcs Óvoda
  • Felkészítő: Medve Kinga Sára
  • III. helyezett: Szendrei Balázs, 5 éves
  • Intézmény: Berekfürdői Csicsergő Óvoda
  • Felkészítő: Szendreiné Kürti Judit
  • Különdíjas: Juhász Petra, 3 éves
  • Intézmény: Debrecen Simonyi Úti Óvoda
  • Felkészítő: Juhász Tibor
  • Különdíjas: Póser Emma, 6 éves
  • Intézmény: Hajdúnánási Óvoda, Szivárvány  Tagintézmény
  • Felkészítő: Kónya Gáborné

Balogh Tünde alkotása

Juhász Petra és Kurcsics Nóra alkotásai

Póser Emma és Szendrei Balázs alkotásai

Általános iskola alsós korosztály:

  • I. helyezett: Rácz Rebeka, 10,5 éves
  • Intézmény: Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
  • Felkészítő: Rácz Péterné
  • I. helyezett: Török Fanni, 3. osztály
  • Intézmény: Tiszafüredi Szent Imre Katolikus Általános Iskola
  • Felkészítő: Zobolyákné Horváth Ida
  • I. helyezett: Nagy Zalán, 2. osztály
  • Intézmény: Kölcsei Kölcsey Ferenc Általános Iskola
  • Felkészítő: Ombodiné  Ónodi Zita
  • I. helyezett: Sira Szabolcs, 2. osztály
  • Intézmény: Kölcsei Kölcsey Ferenc Általános Iskola
  • Felkészítő: Ombodiné  Ónodi Zita
  • II. helyezett: Kálmán Róza, 8 éves
  • Intézmény: Győri Nádorvárosi Ének-Zenei Általános Iskola
  • Felkészítő: Szombathelyiné Takács Márta Judit, Kránitz Andrea
  • II. helyezett: Szántai Panka, 10 éves
  • Intézmény: Gazdagrét-Törökugrató Általános Iskola
  • Felkészítő: Márkus Eszter, Vadas Szilvia
  • II. helyezett: 4. osztály, 10 évesek
  • Intézmény: Hajdúnánási Református Általános Iskola és Óvoda
  • Felkészítő: Kántorné Szűcs Zsuzsa, Dér Mária Gabriella
  • III. helyezett: Németh Gréti, 9 éves
  • Intézmény: Balatonkenesei Pilinszky János Általános Iskola
  • Felkészítő: Gárdony Anikó
  • III. helyezett: Juhász Péter, 8 éves
  • Intézmény: Debreceni Hatvani István Általános Iskola
  • Felkészítő: Juhász Tibor
  • III. helyezett: Szendrei Jázmin Julianna, 1. osztályos
  • Intézmény: Berekfürdői Veress Zoltán Általános Iskola
  • Felkészítő: Szendrei Balázs
  • Különdíjas: Balogh Mira, 8 éves
  • Intézmény: Debreceni Benedek Elek Általános Iskola
  • Felkészítő: Lakatosné Kozma Andrea
  • Különdíjas: Mucsina-Hudák Mária, 1. osztályos
  • Intézmény: Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola
  • Felkészítő: Hudák Viktória
     

4. osztály, Juhász Péter és Kálmán Róza alkotásai

Németh Gréti, Rácz Rebeka és Sira Szabolcs alkotásai

Szendrei Jázmin Julianna és Szántai Panka alkotásai

Balogh Mira és Mucsina-Hudák Mária alkotásai

Nagy Zalán és Török Fanni alkotásai

Általános iskola felsős korosztály:

  • I. helyezett: Kiss Mirtill, 12 éves
  • Intézmény: Túrkevei Petőfi Sándor Általános Iskola
  • Felkészítő: Nagy Anikó
  • I. helyezett: Homoki Rebeka, 7. osztály
  • Intézmény: Kölcsei Kölcsey Ferenc Általános Iskola
  • Felkészítő: Ombodi Károly
  • I. helyezett: Tamási Bianka, Tamási Blanka, Baja Mária, 5.osztály
  • Intézmény: Hajdúnánási Református Általános Iskola és Óvoda
  • Felkészítő: Molnárné Magyar Krisztina, Dér Mária Gabiriella
  • II. helyezett: Pécz Botond, 11 éves
  • Felkészítő: Pécz Tibor
  • II. helyezett: Kara Kamilla Lola, Farkas Emma, 6. osztály
  • Intézmény: Balatonkenesei Pilinszky János Általános Iskola
  • Felkészítő: Gárdony Anikó
  • II. helyezett: Gaál Tibor, 12 éves
  • Intézmény: Túrkevei Petőfi Sándor Általános Iskola
  • Felkészítő: Nagy Anikó
  • III. helyezett: Galgóczi Zsuzsanna, 8. osztály
  • Intézmény: Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI
  • Felkészítő: Komócsinné Soós Judit
  • III. helyezett: Balogh Dorottya, 8. osztály
  • Intézmény: Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI
  • Felkészítő: Komócsinné Soós Judit
  • III. helyezett: Szántó Nóra, 12 éves
  • Intézmény: Túrkevei Petőfi Sándor Általános Iskola
  • Felkészítő: Nagy Anikó
  • Különdíjas: Mamuzsity Annamária, 8. osztály
  • Intézmény: EmArt Műhely (Szerbia)
  • Felkészítő: Grubanov Martinek Emília
  • Különdíjas: Tukacs Tímea, 7. osztály
  • Intézmény: EmArt Műhely (Szerbia)
  • Felkészítő: Grubanov Martinek Emília
  • Különdíjas: Török-Kurucz Sára, 5. osztály
  • Intézmény: Balatonkenesei Pilinszky János Általános Iskola
  • Felkészítő: Gárdony Anikó

Balogh Dorottya, Galgóczi Zsuzsanna, Kara Kamilla Lola és Farkas Emma alkotásai

Pécz Botond, Török-Kurucz Sára és Tukacs Tímea alkotásai

Homoki Rebeka alkotása

Gaál Tibor és Kiss Mirtill alkotásai

Szántó Nóra és Tamási Bianka, Tamási Blanka, Baja Mária alkotásai

Középiskolás korosztály:

  • Különdíjas: Hegyesi Katalin, 16 éves
  • Intézmény: Szent László Görögkatolikus Gimnázium 

Hegyesi Katalin alkotása

Gratulálunk a díjazottaknak és köszönjük a beérkezett alkotásokat, a belefektetett munkát és energiát!

Nyomtatás

Érdekes tartalmak

Szállás - étkezés

Szállás - étkezés

Hortobágy és környéke.

Tudj meg többet
Csomagajánlatok

Csomagajánlatok

Utazási irodák számára...

Tudj meg többet
Tájékozódj!

Tájékozódj!

Térképek, hasznos tudnivalók...

Tudj meg többet
Járműbérlés

Járműbérlés

Kerékpár, szekér, motorcsónak...

Tudj meg többet

Múzeumok, kiállítások, látnivalók

Szállás, étkezés

Tanösvények, szórakozás, fürdők, programhelyszínek

Fejlesztések, projektek

Turista információ